Aktualności

memesession

krótkie filmy o ludziach

Przybornik

Sesja za pasem, a wy wciąż nie możecie zmotywować się do nauki? Stres dopada was na samą myśl o egzaminie, dlatego decydujecie się na odstawienie powtórek na nieokreślone potem? Bywa też, że nie macie co robić na wykładach i zwyczajnie się nudzicie?

Postanowiliśmy przyjść wam z pomocą i nadać życiu więcej kolorów na okres letniej sesji!

Ułatwi Wam to nasz Przybornik, czyli kolorowanki antystresowe, pobudzające wyobraźnię zakładki, ręcznie robione kartki i mini kalendarze, dzięki którym dobrze zorganizujecie swój czas na przygotowanie się do egzaminów.
9 i 10 maja w holu głównym WZiKS czekać będzie na każdego z Was nasz niezawodny niezbędnik.
Pamiętajmy, by czerpać radość z małych rzeczy, a wtedy żaden egzamin nie będzie nam strasznym.

PIECE of CAKE

Z racji, że pogoda nas nie rozpieszcza i zrobiliśmy sobie trochę wolnego od myślenia o wspaniałej figurze na lato – zapraszamy was na kiermasz ciast. We współpracy z Atom Resto Bar zorganizujemy dla was stoisko ze słodkościami. Hol Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej zapełni się smakoszami, pasibrzuszkami i entuzjastami Festiwalu Kultury i Mediów POLIKULTURA. To będzie idealny moment, żeby zjeść dobry sernik i rozkoszować się ciastem marchewkowym, a jak wiadomo bistro ATOM robi naprawdę pyszne rzeczy. Ciasto kosztować będzie równą piątkę, a sprzedawane będzie z rąk wspaniałych studentek Zarządzania Kulturą i Mediami WZiKS. Tego dnia możecie się spodziewać atrakcyjnej ceny na kawę w bistro, a jak wiadomo – CIASTO + KAWA to połączenie idealne. Cały dochód ze sprzedanych ciast zostanie przeznaczony na organizację festiwalu, do którego nieubłagalnie się zbliżamy! ZAPRASZAMY!

Zbieramy na 5. Polikulturę!

Kiedy studenci 1. roku zarządzania kulturą i mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują swój własny festiwal na krakowskim Zabłociu, to wiedz, że warto się dorzucić!

>>> https://polakpotrafi.pl/projekt/polikutura-2017 każda wpłata jest dla nas bardzo ważna!

Każdy z Was zna zapewne zabawne obrazki z internetu, mówiące o tym jak ciężko studentowi przeżyć miesiąc i nie umrzeć z głodu. A czy zdajecie sobie sprawę jak ciężko studentowi przeżyć miesiąc, nie umrzeć z głodu i zorganizować festiwal?

>>> https://polakpotrafi.pl/projekt/polikutura-2017 w zamian za wpłaty dziwne nagrody!

Już po raz piąty Polikultura od 17 do 21 maja zmieni Zabłocie w kulturalne centrum Krakowa. 10 wyjątkowych wydarzeń przygotowanych przez 120 studentów, będzie interpretacją tegorocznego hasła „O dążeniach niepokornych”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na przygotowanie niepokornych artystycznych interwencji miejskich w przestrzeni krakowskiego Zabłocia oraz honoraria i gościnę (przejazdy, posiłki, noclegi) dla artystów.

>>> https://polakpotrafi.pl/projekt/polikutura-2017 dziękujemy, nie zawiedziemy!

Inny kiermasz książek

Zapraszamy wszystkich miłośników książek 26 kwietnia do BALu w godzinach 11-16. Na tym kiermaszu nie oceniamy po okładce, kupujemy książkę zapakowaną w papier, bez autora, bez tytułu i cieszymy się niespodzianką! Na treść wybranej książki będą naprowadzać cytaty lub krótkie opisy dołączone do kążdego egzeplarza. Wszystkie pieniądze z zakupionych pozycji będą przeznaczone na organizację wystawy w ramch Festiwalu Polikultura 2017, dlatego tym bardziej i mocniej zapraszamy do uczestnictwa i licznych zakupów!

Warsztaty z Loesje

Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są te najbardziej inspirujące. Teksty z sesji kreatywnego pisania dopracowywane są podczas warsztatów redakcji końcowej, na których powstaje seria nowych plakatów podpisanych imieniem Loesje.

Warsztaty są całkowicie darmowe. Odbędą się 19 kwietnia (środa) w sali 2.106 WZiKS. Mamy dla was 15 wolnych miejsc. Jeśli chcecie się zapisać wystarczy, że weźmiecie udział w wydarzeniu i i skomentujecie zdjęcie, które zostanie jutro dodane na wall- „idę!”

GARŚĆ INFORMACJI:
Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

POLIcytUJ

Chyba każdy z nas studentów ma swojego ulubionego profesora, na którego wykłady chodzi z czystą przyjemnością, a na zajęcia przygotowuje się z własnej nieprzymuszonej woli albo po prostu darzy sympatią ze względu na szczególne cechy osobiste. Ci właśnie profesorowie zdecydowali się oddać swoje największe skarby na naszą polikulturową licytację.

Znajdziecie u nas książki, pamiątki z dalekich podróży lub tak zwane porte-bonheurs – przedmioty, które przyniosły naszym profesorom szczęście. Ponad to, znani blogerzy i rysownicy również postanowili wesprzeć naszą inicjatywę!
Czekamy na Was 11 kwietnia od 9:00 do 18:00 w holu wydziału WZiKS gdzie będziecie mogli zawalczyć o upatrzone przez Was przedmioty! Wyniki licytacji znajdziecie jeszcze tego samego dnia na fanpage’u Polikultury! Z osobami, którym udało się przebić konkurentów będziemy kontaktować się osobiście.

Powodzenia!

Już teraz chcielibyśmy bardzo podziękować naszym cudownym darczyńcom, a są to: Wegan Nerd, Gałgan, Wydawnictwo Znak, Loesje oraz Lisie Sprawy. Jesteście wspaniali ♥

PhotoSwap 2.0

Jak na festiwal kultury i mediów przystało, Polikultura wspiera artystów i sztukę.

7 kwietnia o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii do Warsztatu na krakowskim Zabłociu. Weźcie kilka swoich zdjęć (koniecznie podpisanych imieniem i nazwiskiem oraz waszymi social mediami!) – zostaną rozwieszone a wy będziecie mogli zabrać te, które spodobają wam się najbardziej.

To będzie świetna okazja aby poznać lokalnych fotografów, ludzi z podobnymi zainteresowaniami i o podobnej estetyce. A może nawet nawiązać współpracę?

Wstęp jest całkowicie bezpłatny, ale mile widziane są drobne na wsparcie festiwalu Polikultura, który odbędzie się już w maju. Zapraszamy!

Byle dalej, byle taniej: Kuba i Irlandia

Mało kto z nas nie marzył o podróży na daleką Kubę, wokół której narosło wiele mitów i stereotypów. Bo z jednej strony ta karaibska wyspa kojarzy nam się z rajskimi plażami, salsą i rumem, a z drugiej każdy chyba wie o panującym tam komunizmie i reżimie rodziny Castro. Mi udało się tam spędzić miesiąc, podczas którego próbowałam uciekać od turystycznego zgiełku i zobaczyć Kubę taką jaka jest naprawdę. Objechałam wyspę dookoła „camiones”, pytałam, próbowałam, odkrywałam. Na slajdowisku opowiem o mojej Kubie, Kubie na krawędzi wielkich przemian.

Po Kubie przeniesiemy się na zieloną Irlandię, którą przybliżą nam bracia Marek i Adam! Oto co mówią o wydarzeniu:

Będzie to irlandzka opowieść o tym, jak dwóch braci postanowiło bez większego planu udać się na zieloną wyspę
i poszukać cudów jakie stworzyła tam natura. Życie na spontanie czasami sie opłaca, a spanie pod namiotem
na irlandzkiej ziemi to czysta przyjemność.

Dzień Otwarty Instytutu Kultury UJ

50-dniówka Polikultury

Tak jak maturzyści z niecierpliwością odliczają dni do matury, tak i Polikultura nie może się już doczekać 17 maja i wielkiego otwarcia festiwalu.

A tymczasem 23 marca w Klubie pod jaszczurami odbyła się huczna 50-dniówka Polikultury! Cały wieczór uświetnił występ jednej z naszych studentek – Weroniki Boczek oraz quiz w konwencji Milionerów, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody.

50-dniówka już niestety za nami więc teraz nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na festiwal i wykreślać kolejne dni w kalendarzu.

Róże na Dzień Kobiet

Publikacja Polikultury 2016

MemeParty

Co kochają studenci? Melanż, tani alkohol i dobre memy. Już 9 marca studenci pierwszego roku Zarządzania kulturą i mediami organizują jedyne i niepowtarzalne MemeParty w LOKALu przy Rynku Głównym w Krakowie. Nie może Cię tam zabraknąć!

Więcej o wydarzeniu i obowiązujących na nim promocjach dowiedzieć się możesz na facebook’owym wydarzeniu MemeParty.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na organizację 5. festiwalu kultury i mediów Polikultura.

Polacy na Kubaniu

Polikultura znowu zaskakuje, tym razem przekraczamy granice dosłownie! Trójka studentów Zarządzania kulturą i mediami, a zarazem organizatorów Polikultury 2017 wraz z opiekunką p. Żanną Osikowicz, wyjechała w głąb Rosji aby specjalnie dla was zrobić, jedyny taki w historii, reportaż dotyczący Polaków przesiedlonych na Kubań.

Mimo trudnych warunków całej podróży dzielnie znoszą wszelkie przeciwności. Też możesz mieć swój wkład w rozwój tego projektu i sprawić, aby studentom było łatwiej, więcej na ten temat znajdziesz na facebook’u Polikultury.

Warsztaty taneczne ze Stefano Silvino

STAND UP Pod Jaszczurami

Specjalnie dla was wystąpiła czwórka zawodowych stand-uperów, znanych na świecie i w Krakowie.

Przed Wami:

Tomasz Biskup – jeden z niewielu na świecie biskupów-ateistów. Kabareciarz, który uśmiecha się rzadziej niż deszcz pada na pustyni Gobi. Mimo to potrafi być śmieszny. Jest maniakiem oglądania (i przede wszystkim tworzenia) wszystkiego co komediowe. Występuje w kabarecie PUK, przez lata grał w grupie improwizacyjnej AD HOC, prowadzi bloga jegoeminencja.pl.

Damian Skóra – Osoba transwiekowa – dziecko (czasem starzec) zamknięty w ciele młodego mężczyzny. Zwycięzca plebiscytu na najlepszego stand-uper’a według jego mamy. W ubiegłorocznym konkursie na najlepszego Damiana Skórę zajął II miejsce. Nagradzany wielokrotnie za wybitne osiągnięcia w języku łacińskim oraz w śpiewie niemym. Autor takich przebojów jak „Ech miła, żebyś uśmiechała się tyle co na instagramie” oraz „bez mięsa – bez sensa”. Karierę przerwało głośne w mediach przyznanie się do niekojarzenia połowy swoich znajomych na facebooku. Teraz wraca ze zdwojoną siłą aby wywoływać takie mocniejsze wypuszczenie powietrza nosem, a czasem nawet śmiech.

Magda Kubicka – świeża krew polskiej komedii, jedna z niewielu kobiet w Polsce zajmujących się stand upem. Założycielka i liderka Kabaretu Nomen Omen, z którym zdobyła tytuł ćwierćfinalistki programu Mam Talent. Neutrony, metaamfetamina, wieloryby grenlandzkie, blogosfera w Polsce, destylacja ropy naftowej, cyberprzestrzeń, programowanie obiektowe, heksametylenotriperoksydiamina, obróbka drewna – te akurat tematy pomija. O reszcie mówi. Jak na kobietę przystało – dużo.

I Michał Leśniak, o którym nie wiemy praktycznie nic, ale dowiemy się wszytskiego 21.02 w Klubie Pod Jaszczurami.

Koncert zespołu Bit Mad Project dla Polikultury

Bit Mad Project to połączenie pięciu muzyków z niezwykle charyzmatycznym Stand-uperem. Projekt składa się z grupy przyjaciół Krakowskiej i Katowickiej Akademii Muzycznej (powstał z inicjatywy basisty Mateusza Honisza). Zróżnicowane brzmienie oraz różnorodna stylistyka prezentowanego materiału sprawia, że każdy słuchacz znajdzie w niej cząstkę siebie.

Byle dalej,byle taniej:Warsztaty Podróżowania

Z pasją i o pasji podróżowania, dla wszystkich którzy podróżują lub dopiero chcieli by rozpocząć swoją przygodę. 

Jak dolecieć na Kubę za 600zł?
Jak przejechać 4000km za jeden uśmiech?
Jak znaleźć darmowy nocleg w każdym zakątku świata?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas Warsztatów Taniego Podróżowania. Usłyszycie wiele praktycznych rad jak szukać tanich biletów lotnicznych i gdzie (daleko!) warto podróżować na studencką kieszeń.

Prezentację poprowadzi Ania Bogdanowicz.

GRECJA OCZAMI GRECZYNKI

Każdy słyszał o Akropolis, Zorbie i sałatce greckiej, ale za tym pięknym krajem stoi o wiele, wiele więcej. Nie ma lepszego sposobu na poznanie miejsca jak spojrzenie na niego oczami lokalsa. O nieznanej stronie znanej Grecji opowie Ola Rosińska. A jeszcze przed wykładem zapraszamy na grecki poczęstunek!

Kiermasz Noworoczny

Czym prędzej wracamy do was z nową porcją informacji co u nas słychać. 12 stycznia na terenie WZiKS UJ odbył się Noworoczny Kiermasz Jubileuszowy, czyli 5 zł na 5. urodziny POLIKULTURY. Już śpieszymy z wyjaśnieniami. Za jedyne 5 zł każdy mógł wylosować dla siebie zupełnie wyjątkową rzecz. Dlaczego wyjątkową? Rzecz ta ma już swoją historię i tak samo jak w przypadku książek- zmienia swojego właściciela. Warto zaznaczyć, że łatwo było trafić na przedmioty absolutnie unikatowe i niepowtarzalne. Co jest też ważne? Każdy los wygrywał! Już niedługo więcej nowin z pola walki, do zobaczenia!

Kiermasz książek

Mimo, że do festiwalu wciąż jeszcze pozostaje mnóstwo czasu Polikultura wcale nie śpi! We wtorek 10 stycznia rozpoczął się nasz trzydniowy kiermasz książek. Stare i niepotrzebne książki miały szansę przeżyć drugą młodość u nowych właścicieli. Wybór był ogromny! Szeroki wachlarz pozycji, od wydań kieszonkowych aż po opasłe tomiska w twardych oprawach, a wszystko po naprawdę atrakcyjnych cenach. Wszystkim gapom, które przegapiły to wydarzenie pozostaje tylko powiedzieć- do następnego! I to już całkiem niedługo.

Kolędowanie

POLIwykłady

Mikołajki

Karaoke z profesorami

Promocja na WZiKS