Mentorzy

Anna Kopaniarz

Event manager z krwi, kości i dobrej energii. Od lat obecna jest na śląskiej scenie kulturalnej, swoją wiedzą i umiejętnościami wspierała zarówno duże festiwale muzyczne jak i kameralne cykliczne imprezy klubowe. Przez 14 lat związana z katowickim klubem Hipnoza, 10 lat booker festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Obecnie współpracuje z OFFem.

Grzegorz Sztwiertnia

Urodzony w 1968 roku w Cieszynie. Studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego w 1992 roku. Od 2008 dr habilitowany (ASP w Krakowie). Obecnie profesor nadzwyczajny w Akademii Sztuk Pięknych. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, brał udział w ponad stu wystawach w Polsce i za granicą. Uczestnik większości najważniejszych przeglądów polskiego malarstwa (od połowy lat 90.). Pracuje na polu wielu dyscyplin: malarstwa, rysunku, rzeźby,i instalacji, filmu, teorii sztuki, literatury. Pedagog w pracowni interdyscyplinarnej na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, prowadzi również zajęcia z teorii i praktyki nowych mediów w PWSZ w Nowym Sączu.

Hanka Wójciak

Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, której debiutancka płyta Znachorka ukazała się w czerwcu 2014 roku, nakładem Radia Kraków – tam też prowadzi swoją autorską audycję poświęconą piosence literackiej. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, aktorka. Laureatka wielu prestiżowych festiwali muzycznych.

Kasia Wabik

Community konsultant, były community manager. Zbudowała wokół Yelpa lokalną społeczność w Krakowie. Yelp to amerykański portal i aplikacja, notujący miliony odwiedzających na całym świecie.
Obecnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem w zakresie budowania społeczności. Współpracuje ze start-upami, organizacjami pozarządowymi i firmami. Pracowała m. in. z High School of New Media, JCC Kraków, Instytutem Dizajnu w Kielcach, Idea Bankiem oraz aplikacją Haiz przy której jest stałym doradcą w sprawach społeczności.

Los Fuegos

Jeden z najstarszych teatrów ognia w Krakowie. Występy zespołu są połączeniem sztuki teatralnej, tanecznej i akrobatycznej. Krakowska grupa w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje do swych pokazów ogień, światło ultrafioletowe, a także kuglarstwo. Dzięki swym wyjątkowym umiejętnościom tworzą niezapomniane pokazy FIRE SHOW oraz UV SHOW. Los Fuegos oferuje w swym programie nie tylko pokazy tańca z ogniem, ale również spektakle uliczne, pokazy żonglerskie, szczudlarzy i wiele innych. Niezwykły klimat, który tworzy grupa, sprawia, że ich występy pozostają na długo w pamięci.

Mgr Mors

Początki twórczości Mariusza Brodowskiego, znanego pod pseudonimem Mgr Mors, przypadają na koniec lat 90-tych. Pierwsze lata stanowiło stricte graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia. W malarstwie stara się łączyć różne techniki oraz wykorzystuje dostępne multimedia. W okresie letnim działa w przestrzeni miejskiej, pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzy małe formaty na płótnie w pracowni malarskiej.

Aleksander Sielecki

Prezes stowarzyszenia polskiego w Krasnodarze. Aktywnie działa w regionie kubańskim, łączy Polaków tam mieszkających. Dzięki organizacji wielu festiwalów, nie pozwala umrzeć polskiej kulturze. Dzięki Aleksandrowi Sieleckiemu uniknęliśmy opłat związanych z wizami. Ponadto obejmuje nas opieką, rezerwując hotele oraz organizując spotkania z władzami i mieszkańcami.

Dr.hab. Tomasz Nowak

Jest członkiem International Council for Traditional Music, European Seminar in Ethnomusicology, Związku Kompozytorów Polskich (sekretarz generalny), Polskiego Forum Choreologicznego (prezes), oraz Polskiej Sekcji Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels (ekspert).Laureat Nagrody “CLIO” 2006, Nagrody im. ks. prof. Hieronima Feichta 2007 oraz Nagrody za najlepszą pracę pisemną z zakresu historii muzyki polskiej 2016. Odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi oraz odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Sławomir Shuty

(ur. 1973) – prozaik, fotograf i reżyser pochodzący z Nowej Huty, laureat Paszportu Polityki za powieść „Zwał”; publikował m.in. w Rastrze, Lampie i Iskrze Bożej, stale współpracuje z Ha!artem. Swoją dzisiejszą twórczość rozszerza także o działalność w sieci – publikuje samodzielnie tworzone memy, niepokornie (!) sięgając po tematy polityczne, społeczne, a nawet ekologiczne (ogromną inspiracją jest tu krakowski smog).